Altered alarm clock with Silks and Vivid for Colour Arte

Do you like altered alarm clock  ?

If you like altered alarm clock  this inspiration is for you!!! This altered alarm clock  has lamp!!! Today I come to you with the inspiration for Colour Arte, in which he will Silks and Vivid. I hope you will like my alarm clock.

I’ve always wanted to create something like that.

I found that I have to stop thinking and start creating.  And so it happened. It is true that in September have already knocked on our door, but the weather spoiled us, and I can still feel the summer in the air. Hat’s why I decided to use a maritime climate

I love Silks and Vivid.

Perhaps I mentioned to you that Silks Acrylic Glaze is acrylic paint, which gleams a little and after drying it becomes permanent. Colour Arte took care of rich colors and I have to admit that the colors and the product itself delights me. Whenever I sit down to create Silks I am calm about the quality of the project, as well as the effect of what I get.

As for the special effects ….. Yes, Vivid Ultra Metallics gives such effects.If you follow my blog you will see the amazing effects which you can get with Vivid.

Silks and Vivid have different consistency and packaging, but both products offer many possibilities.

I would like to invite you to read my posts about Silks and Vivid.

 

Lubicie mixed media budziki?

Jeśli lubiecie alterowane budziki ta inspiracja jest dla Was !!! Ten budzik ma lampke!!!

Dziś przychodzę do Was z  inspiracją dla Colour Arte, w której postawiam na Silks i Vivid. Mam nadzieje, że spodoba Wam się mój budzik.

Zawsze chciałam z alterować budzik. Dużo o tym rozmyślałam i stwierdziłam, że trzeba przestać myśleć i zacząć działać. Tak też się stało. Co prawda wrzesień zapukał już do naszych drzwi, jednak  pogoda nas rozpieszcza i nadal czuję  w powietrzu lato. Dlatego postawiłam na morski klimat.

Uwielbiam Silks i Vivid.

Zapewne wspominałam Wam, że Silks Acrylic Glaze to akrylowa farba, która troszkę połyskuje i po wyschnięciu staje się permanentna. Colour Arte zadbał o bogatą kolorystykę i muszę przyznać, że kolory, jak i sam produkt mnie zachwyca. Ilekroć usiądę do tworzenia Silks jestem spokojna o jakość projektu, jak i efekt jaki uzyskam.

Co do specjalnych efektów….. Tak, Vivid Ultra Metallics daje takie efekty. Jeśli śledzicie mojego bloga na pewno widzieliście jakie cuda można zdziałać przy pomocy tego produktu.

Silks i Vivid różnią się konsystencją i opakowaniem, ale obie farbki dają wiele możliwości.

Zapraszam do zapoznania się z moimi postami o Silks Vivid.

Alterede alarm clock
szczegóły/ details:

alarm clock mixed media

Alterede alarm clock

silks i vivid

I wonder what you like to work? Do you prefer Alters’ items? LO? Perhaps mixed media albums or cards?

Zastanawiam się, jakie lubicie prace? Wolicie alterowane przedmioty? LO? Może mixed media albumy lub kartki?

 

Let’s stay in touch! Join my newsletter. You can find it at the bottom of my main page.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.